W ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zrealizowaliśmy projekt pod nazwą Akademia Animatorów Działań Lokalnych, zakończony dwudniowym festiwalem zorganizowanym przez uczestników Akademii.

aadl-to-my

W projekcie wzięli udział mieszkańcy Nysy, osoby z potencjałem i chęcią do działania na rzecz swojego miasta, wyłonieni w wyniku wcześniejszej rekrutacji. Od czerwca do grudnia 2016 uczestnicy brali czynny udział w szkoleniach wyjazdowych (w tym w wizycie studyjnej), w licznych warsztatach oraz finalnie zrealizowali Festiwal Inicjatyw Lokalnych Da Radę, oparty na wspólnych pomysłach i pasjach. Uczestnicy zdobyli wiedzę m.in. o skutecznej komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów, asertywności, autoprezentacji, współpracy, wyznaczaniu i realizowaniu celów, zarządzaniu projektem, planowaniu i organizowaniu wydarzeń oraz PR.

s4_czy_fundacja_da_rade_zmieni_nyse_

Celem projektu było zaangażowanie lokalnej społeczności do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta, do odwagi w prezentowaniu swoich pomysłów, wchodzenia w interakcję z najbliższą społecznością w celu ich realizacji, edukowanie o tym, czym jest inicjatywa lokalna oraz społeczeństwo obywatelskie. Animatorzy, którymi stali się uczestnicy projektu aktywnie i z sercem angażowali się w promocję tych idei oraz realizację finałowego wydarzenia.

13662229_1115976801781620_4933206625348354524_o

Wyposażeni w niezbędne do współpracy narzędzia, wzajemne wsparcie, aktywne uczestnictwo i pomoc trenerek, animatorzy prowadzili bloga oraz fanpage relacjonujący życie projektu, kontaktowali się z mediami, poszukiwali wolontariuszy, wykonawców i artystów, zorganizowali niezbędne materiały i przestrzeń do realizacji festiwalu, który wcześniej w pocie czoła zapanowali.

14500261_1255870641110498_5734300864640291947_o

plan4

daradka

Akademia Animatorów Działań Lokalnych była dużym przedsięwzięciem, o którym więcej szczegółowych informacji, historii wziętych z życia projektu znajdziecie na blogu Akademii oraz na facebook/nysadamyrade.

pplakat

Informacje o Festiwalu Inicjatyw Lokalnych znajdziecie na https://www.facebook.com/FestiwalDARADE

Zapraszamy też do śledzenia nas na Facebooku, gdzie znajdziecie aktualne informacje oraz materiały filmowe i zdjęcia z wszystkich projektów 🙂

Fundacja Da Radę FACEBOOK