WOOOOOHOOOOO!!!!!

Poznaliśmy wyniki ogłoszonego przez Instytut Teatralny Konkursu im. Jana Dormana. Laureaci wyłonieni zostali podczas obrad Komisji Ekspertów.

Spośród 117 nadesłanych wniosków, dofinansowanie otrzymują następujące projekty:
1. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
2. Stowarzyszenie Artystów BLISKI WSCHÓD
3. Fundacja „Dom Kultury”
4. Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego
5. TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych
6. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
7. TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA im. Jana Dormana
8. Fundacja „Da Radę”
9. Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór

Komisja Ekspertów: Dariusz Chętkowski, Wojciech Faruga, Zbigniew Rudziński, Justyna Sobczyk i Bogumiła Stachurska

Konkurs im. Jana Dormana to konkurs na produkcję i eksploatację spektaklu dla dzieci i/lub młodzieży, który będzie prezentowany w placówkach oświatowych wraz z towarzyszącymi mu działaniami edukacyjnymi. Jego celem jest podniesienie jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w szkołach i przedszkolach. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Zdaniem organizatorów Konkursu jego eksperymentalna twórczość oraz głęboko podmiotowe traktowanie dziecka jako odbiorcy sztuki będą wytyczały kierunki dalszego rozwoju artystycznego teatru dla dzieci i młodzieży oraz stworzą nową jakość współpracy pomiędzy teatrem i szkołą.

Konkurs im. Jana Dormana organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cieszymy się bardzo bardzo !!!!!